TJ Znojmo

oddíl atletiky

David Bix dvojnásobným mistrem České republiky

Mistrovství České republiky juniorů a dorostu v atletice se letos netradičně konalo až začátkem září. Jeho hostitelem byla ve dnech  5 – 6 . 9. Ostrava. Tj Znojmo z. s. na této akci reprezentoval v běhu na 400m David Bix. V sobotu proběhly tři rozběhy, kde z každého z nich do osmičlenného finále postoupili přímo první dva závodníci a další dva s nejlepšími časy.

David startoval hned v prvním běhu a taktickým výkonem si účast ve finále zajistil z druhého místa. V neděli se postavil na start boje o některou z republikových medailí v ne příliš výhodné 7. dráze. Své největší soupeře měl za zády, neviděl na ně, a spoléhat se musel jen na vlastní momentální formu a cit pro tempo. S touto skutečností se však vypořádal nejlepším možným způsobem. Celý finálový závod zvládl ve velmi rychlém tempu a v novém osobním rekordu 47,62s si doběhl pro mistrovský titul.

Mistrovství České republiky družstev v atletice se uskutečnilo 3. 10. 2020 v Opavě. Také tohoto prestižního utkání se zúčastnil znojemský závodník David Bix, který hostoval za  VSK Univerzita Brno a s tímto klubem vybojoval  mistrovský titul. Svými skvělými výkony na 400 m – 48,96 (2.), 200 m – 22,51 (4.), 4 x 400 m  – 3:21,93 (1.), 4 x 100 m  – 44, 70 (10.) přispěl univerzitnímu týmu ziskem mnoha bodů k vítězství.