TJ Znojmo

oddíl atletiky

1. KOLO KPD MLADŠÍHO ŽACTVA – 13.5.2023 a 1. KOLO II. LIGY MUŽŮ A ŽEN – 14.5.2023

1. KOLO KPD MLADŠÍHO ŽACTVA
Pětiboj mladšího žactva je kombinací hodu míčkem, skoku do dálky a běhů na 60m, 60m překážek a 800m. Ze znojemských atletek se s touto náročnou disciplínou nejlépe poprala Lucka Plašilová, která z 91 účastnic skončila na pěkném 12. místě🆒. Do poloviny startovního pole se vešla ještě 40. Ema Jetelinová. Mezi mladšími žáky byl 8. znojemský Lukáš Krčál👏.

1. KOLO II. LIGY MUŽŮ A ŽEN
Podmračené☁️ a posléze i deštivé počasí🌧 doprovázelo závody mužů a žen v Otrokovicích, ale přesto se znojemským atletům povedlo dosáhnout krásných výsledků. Nejlépe si vedla Jitka Pavlíčková, která dokázala zvítězit v hodu diskem (35.90) a ve vrhu koulí (10.07)💪. Další prvenství vybojovali v trojskoku Tereza Janoušková (10.49) a Metoděj Holzer (13.87) a v běhu na 400m překážek Martina Havlíčková (70.60)👍👍👍. Umístění na druhé příčce bylo dokonce sedm (7 x🥈). Postarali se o ně Tereza Janoušková (výška žen – 1.54), Milan Haborák (hod diskem – 45.12, vrh koulí – 15.91), Michal Šmída (1500m – 4:20.58), Tomáš Svoboda (hod kladivem – 47.15), Veronika Milecová (800m – 2:31.28) a Lucka Sabáčková (5000m – 19:32.27). Po sečtení všech bodů udělovaných za umístění se obě družstva usadila v polovině startujících oddílů. Ženy skončily na 6. příčce z 12 družstev a muži byli 7. místě ze 14 družstev.
Všichni zúčastnění mladší žáci a žákyně a atleti a atletky kategorie dospělých si zaslouží velké poděkování za reprezentaci znojemské atletiky🌟.