TJ Znojmo

oddíl atletiky

Mladí atleti mají za sebou své první letošní vrcholy a v Blížkovicích se konal osmý a zároveň předposlední závod Znojemského běžeckého poháru

Mistrovství Jihomoravského krajského atletického svazu – 20.5.2023

Mladší žáci a žákyně (ročníky 2010 – 2011) a žáci a žákyně (ročníky 2008-2009) závodili na atletickém stadionu v Břeclavi 🚂 o první letošní mistrovské medaile na dráze a vedli si výborně. Mladší žák Martin Smutný zvítězil ve skoku dalekém (5.13m)🥇 a doběhl druhý v nejkratším sprintu na 60m (8.09)🥈. Ve stejné věkové kategorii si stříbrnou medaili🥈 v běhu na 60m překážek (10.44) vybojoval také Lukáš Krčál. Mezi znojemskými dívkami byly nejúspěšnější žákyně Linda Kubová a mladší žákyně Julie Cibere. Linda získala dvě bronzové medaile za běh na 60m (8.20)🥉 a skok do dálky (4.93m) 🥉. Julie běžela závod na 1500m (5:24.84) a finišovala v novém osobním rekordu na pěkném druhém místě🥈. Medailistům blahopřejeme a děkujeme i všem dalším znojemským atletům a atletkám, kteří se závodů zúčastnili a bojovali o co nejlepší umístění.

Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích – 21.5.2023

Den po absolvování závodů v Břeclavi se Lucka Plašilová zúčastnila atletického pětiboje v Třinci🏭. Mezi 67 mladšími žákyněmi skončila na 28. místě 👏 a potvrdila svoji stoupající ↗️ výkonnost. Třinecký závod byl letos jejím třetím a dosud nejlépe ohodnoceným pětibojem. Lucčin nový osobní rekord má nyní hodnotu 1887 bodů. Jen tak dál💪.

Blížkovická desítka – 20.5.2023

Za slunečného☀️ a větrného 💨 počasí se v Blížkovicích u Znojma uskutečnil charitativní běžecký závod, který byl součástí Znojemského běžeckého poháru. Mezi muži běželi i dva atleti z oddílu TJ Znojmo z.s. – Vojtěch Čabala 🧔‍♀️ a Josef Hrubý 🧔. Lépe si s náročnou tratí poradil prvně jmenovaný závodník. Vojta (10,6 km; 37:46) si ihned po startu vytvořil několika metrový náskok, který postupně navyšoval a stal se absolutním vítězem 🏆. Pepa (10,6 km; 41:10) zahájil závod pomaleji, ale zhruba na třetím kilometru se propracoval na druhé místo, které si udržel až do cíle 🥈. Celkové výsledky Znojemského běžeckého poháru budou známy až 10. června, ale už nyní mají oba běžci velmi dobře nakročeno k umístění mezi třemi nejlepšími v kategorii MA (do 39 let) 👌.