TJ Znojmo

oddíl atletiky

O uplynulém víkendu se naši atleti zúčastnili 5 závodů

V sobotu 10.6.2023 se v Jihlavě 🦔 konalo 3. KOLO KPD ŽACTVA. Holky skončily 4. z 12 týmů, a to zejména díky výkonům Lindy Kubové, která vyhrála skok daleký (5.04)🥇a finišovala 2. v běhu na 60 m (8.12)🥈. Třetí místo brala za hod 0,75 kg diskem Lenka Pavlíčková (18.81)🥉. Kluci se umístili na 8. místě z 13 oddílů. Vyzdvihnout můžeme výkon Ondry Martínka, který skončil 2. v běhu na 200m překážek (30.30)🥈.

Ve stejný den se uskutečnil závěrečný závod Znojemského běžeckého poháru – LAHOFER RUN. Vojta Čabala doběhl první🥇a Pepa Hrubý na třetím místě🥉. V celkovém hodnocení ZBP Vojta zvítězil a Pepa obsadil konečné 2. místo.

V neděli se týmy znojemských juniorů a juniorek zúčastnily 2. KOLA MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA v Ostravě. Junioři skončili 13. a juniorky 17. Nejvíce bodujícím atletem se stal Damián Süsenbek, který skončil na 4. místě ve výšce (1.85)👏. Další body pro juniory získal Jack Todd Witt, který si zaběhl osobní rekord na 800m (2:11.48) 👍a skončil na 13. místě. Z holek získala jediné body z běhu na 800m 8. Lucka Sabáčková (2:28.37)👌. Nesmíme však zapomenout i na nová osobní maxima v podání Báry Budínové v běhu na 200m (28.09) a 400m (64.60)💪.

Slovinské město Ptuj hostilo MEZISTÁTNÍ UTKÁNÍ DOROSTENCŮ A DOROSTENEK z ČR, Maďarska, Polska a Slovenska. Metoděj Holzer zvítězil v trojskoku (14.30) a pomohl k celkové výhře českých dorostenců🏆.

Posledním závodem s naší účastí bylo nedělní 3. KOLO KPD MLADŠÍHO ŽACTVA v Humpolci. Mladí atleti se porovnávali ve čtyřboji (150m, oštěp, koule, výška) a z našich byl nejlepší 5. Lukáš Krčál a 11. Sofie Brychtová.

Další krásné výkony za námi a to zdaleka ještě nekončíme!