TJ Znojmo

oddíl atletiky

Je to doma. Máme mistra ČR v atletice!

Pětice znojemských atletů odcestovala do Prahy, aby na stadionu Na Julisce poměřila síly se svými vrstevníky na MISTROVSTVÍ ČR DOROSTENCŮ A JUNIORŮ. Dvoudenního závodu se zúčastnilo přes tisíc sportovců, kteří byli vybráni na základě své výkonnosti, takže samotná účast mezi nejlepšími českými atlety byla obrovským úspěchem👏.

V sobotu 17.6.2023 se nám představili tři znojemští atleti. Výborně si vedl dorostenec METODĚJ HOLZER, který skončil v novém osobním rekordu 6. ve skoku dalekém (6.85)🔥. Dobrého umístění dosáhla i JITKA PAVLÍČKOVÁ, která se mezi juniorkami umístila na celkovém 8. místě v hodu diskem (35.15)👏. Posledním atletem, který se postavil na start v sobotu, byl junior VILÉM BEDNAŘÍK. V běhu na 3000m překážek finišoval v novém osobním rekordu na skvělém 7. místě (10:09.27)🔥.

V neděli 18.6.2023 jsme se dočkali vytoužené medaile. Postaral se o ni METODĚJ HOLZER. V napínavém finále trojskoku pátým pokusem dolétl do vzdálenosti 14m a 60cm💪. Tento výkon mu vynesl nejen 1. místo🥇, ale Metoděj se díky němu vyhoupl i do čela letošních českých dorosteneckých tabulek v trojskoku👍. V nedělním programu se konala i výška juniorů. DAMIÁN SÜSENBEK si vyrovnáním svého osobního rekordu vybojoval 8. místo🔥. Poslední reprezentantkou znojemské atletiky, která se na MČR představila, byla juniorka LUCKA SABÁČKOVÁ. V běhu na 3000m obsadila pěkné 10. místo (10:53.46)🙌.

Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva

V neděli měli jeden ze svých vrcholů i mladší atleti. Na třineckém atletickém stadionu se konalo Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva. Ve třech disciplínách se představily naše dvě atletky. JULIE CIBERE se zúčastnila závodu na 1500m a v novém osobním rekordu🔥 si doběhla pro úžasné 2. místo (5:15.34)🥈. LUCKA PLAŠILOVÁ se přihlásila na dvě disciplíny. Lépe si vedla v hodu kriketovým míčkem, kde obsadila 12. místo. V běhu na 800m měla kolizi se soupeřkami, pád ustála a závod dokončila na konečném 17. místě z 33 atletek (2:42.85). Dobrá práce holky👏!