TJ Znojmo

oddíl atletiky

Srpnové starty znojemských atletů

Ve středu 2. 8. 2023 se vydala početná výprava znojemských atletů testovat svoji formu na Prázdninovou atletickou středu do Břeclavi. Začněme těmi nejmladšími. Lucka Plašilová si nejprve vyzkoušela svoji rychlost ve sprintu na 60m (9.30), aby si o chvíli později vylepšila osobní rekord a vyhrála běh na 600m (1:53.16)🥇🔥. Ve stejném běhu byla čtvrtá Ema Jetelinová (2:05.18), která poté ještě absolvovala sprint na 100m (15.65). Mužského závodu na 600m se zúčastnil Jack Todd Witt a bylo z toho čtvrté místo (1:37.64). Nejdelším během dne byl závod na 1000m. Michal Šmída zvítězil ve svém novém osobním maximu (2:39.45)🥇🔥, druhý doběhl, také v osobním rekordu, jeho bratr Honza (2:47.94)🥈🔥 a na místě třetím se umístil Josef Hrubý (2:50.07)🥉.

Za velmi deštivého počasí se v sobotu 5. 8. 2023 konal Pohár atletiky Jihlava. V běhu na 800m nás reprezentovala Lucka Plašilová, která si vybojovala bronzovou medaili mezi žákyněmi (2:42.21)🥉.

Gratulujeme👏.

V úterý 8. 8. 2023 se ve Znojmě za účasti atletů z pěti oddílů uskutečnilo 3. prázdninové úterý. Na programu byl vrhačský a sprinterský trojboj. Celkem bylo přítomno 17 našich závodníků. Z tradičních opor našeho oddílu se zúčastnili dorostenecký mistr ČR v trojskoku Metoděj Holzer, který absolvoval sprinterský trojboj: 60, 100 a 200m (7.78, 12.30, 24.88)👍 nebo Jitka Pavlíčková, která testovala svoji formu ve vrhačském trojboji: disk, oštěp, koule (38.09, 35.31, 9.93)💪. Oba sportovci budou patřit k tahákům🔝 mužského a ženského týmu na posledním kole družstev II. atletické národní ligy v atletice, které se uskuteční v neděli 20. srpna od 10 hodin ve Znojmě.

Zveme vás, vážení rodiče, babičky, dědečkové, sourozenci a ostatní příznivci atletiky na tuto jedinečnou akci. Přijďte nás podpořit a užijte si krásný den se znojemskou atletikou.