TJ Znojmo

oddíl atletiky

Pokračování atletických soutěží družstev mládeže

V sobotu 9. 9. 2023 se na stadionu v Břeclavi🚂 odehrálo 3. kolo Mistrovství Moravy a Slezska družstev mládeže. Za atletický oddíl TJ Znojmo nastoupilo čtyřčlenné družstvo juniorek. Z našich závodnic se nejvíce prosadila Jitka Pavlíčková, která obsadila tři 4. místa v hodu oštěpem (35.71), v hodu diskem (33.84) a ve vrhu koulí (10.27)💪. Další body připsala na konto našeho týmu ještě Bára Budínová, která absolvovala běh na 400m a doběhla na 11. místě (66.45)👍. I přes malý počet účastnic skončily holky na slušném 13. místě z 18 bodujících družstev👌.

O den později se naši atleti vydali na 4. kolo krajského poháru družstev mladších žáků a mladších žákyň do Pacova. Z holek se blýskla Julie Cibere, která finišovala v běhu na 1500m na 3. místě (5:36.26)🥉. V těsném závěsu za ní proběhla cílem 4. Lucka Plašilová (5:42.56), která přidala další body i za 5. místo v hodu kriketovým míčkem (41.79) a za 8. místo v běhu na 60m překážek (12.35)👏. Ve stejném rozběhu na 60m překážek běžela s Luckou i nakonec 10. Sofie Brychtová (12.48), která získala další body za 5. místo ve skoku dalekém (4.21)👍. Poslední body pro tým mladších žákyň vybojovaly ve výšce 9. Monika Straková (1.30) a 10. Zuzana Gabrhelová v běhu na 1500m. U kluků jsme měli jediného bodujícího, ale zato skvěle závodícího Lukáše Krčála❗️, který opanoval běh na 60m překážek (10.44)🥇 a ve skoku do výšky byl druhý (1.27)🥈. Po sečtení všech bodu se naše mladší žákyně se umístily na hezkém 6. místě z 13 oddílů a mezi stejným počtem družstev patřilo našim mladším žákům 10. místo🙌.