Po prvních kolech soutěží družstev mladých atletů zahájili v sobotu 16.5. v Hodoníně týmové závody i muži a ženy a bylo na co se koukat
. Tradiční opory nezklamaly ani tentokrát. Jitka Pavlíčková potvrdila svoji stabilní formu prvenstvím v hodu diskem (40.44) a ve vrhu koulí (11.36) a třetím místem v hodu oštěpem (35.80)![]()
![]()
![]()
. Obdobného obdivuhodného počinu dosáhl i Milan Haborák, který bral také první místo v disku (43.92) i kouli (15.45)![]()
![]()
. V hodu diskem mu zdatně sekundoval Jirka Dohnal, který skončil druhý (39.70)
a stejného umístění dosáhl i v hodu kladivem (43.50) ![]()
. Z vrhačů nesmíme zapomenout ani na třetí z disku žen Anežku Wranovou (31.82)![]()
. Dalšího velkého bodového přídělu dosáhly vítězstvím v běhu na 3000m Julie Cibere (10.50.23)
a prvenstvím ve skoku o tyči Eliška Břeňová (3.11)![]()
. Rychlé byly i naše sprinterky. V běhu na 400m finišovala na 3. místě Zoe Rozwalka (59.42)
a těsně za ní proběhla cílem čtvrtá Linda Kubová (59.58)
. Pomyslnou tečkou za závody byly štafety na 4x100m, kde se blýskly naše holky Bára Budínová, Linda Kubová, Nela Švandová a Zuzana Šturdíková skvělým druhým místem za 51.25![]()
. Díky výborným výkonům se umístili muži na 9. a ženy na pěkném 5. místě
.

