TJ Znojmo

oddíl atletiky

3. kolo II. ligy mužů a žen v Hodoníně a starty mladých atletek

Přesně 2 roky po silném tornádu, které zasáhlo a poničilo hodonínský atletický stadion, se na stejném, ale opraveném stadionu konalo v sobotu 24.6.2023 3. KOLO II. LIGY MUŽŮ A ŽEN. Znojemští atleti se opět představili v dobrém světle a dosáhli skvělých výkonů🙌. Mezi ženami si nejlépe vedla Jitka Pavlíčková, která dokázala zvítězit v hodu diskem (37.50)🥇a vrhu koulí (10.69)🥇a ještě přidala 2. místo v hodu oštěpem (34.72)🥈. Další skvělá vítězství si připsaly Julie Miková v trojskoku (10.18)🥇a Lucka Sabáčková v běhu na 1500m (5:08.66)🥇. Ve stejném běhu finišovala na 2. místě Veronika Milecová (5:12.78)🥈. Třetích míst dosáhly Martina Havlíčková v běhu na 400m překážek (70.67)🥉a Simona Kneblová ve skoku dalekém (5.20)🥉. Velmi dobře dopadla i ženská štafeta na 4 x 100m. Sprinterky Míša Bartůňková, Martina Havlíčková, Julie Miková a Bára Budínová skončily na 6. místě👍.

V mužích se na 1. místech umístili úřadující mistr ČR Metoděj Holzer v trojskoku (14.29)🥇 a Milan Haborák v hodu diskem (45.78)🥇. Milanovi se podařilo vybojovat i 2. místo ve vrhu koulí (15.35)🥈. Druzí skončili také výškař Damián Süsenbek (182)🥈 a kladivář Tomáš Svoboda (47.76)🥈. Výborně si také vedl středotraťař Michal Šmída. Po silných závěrech doběhl na třetích místech v bězích na 800m (2:01.68)🥉 a 1500m (4:15.98)🥉.

Po součtu všech bodů skončili ženy 6. z 10 oddílů a muži 7. z 12 oddílů👏. Závěrečné kolo II. ligy mužů a žen se uskuteční 20. srpna ve Znojmě. Všichni jste zvaní, budeme se na vás těšit.

Nezahálely ani naše mladé atletky. Julie Cibere se ve středu 21.6.2023 zúčastnila T-MOBILE OLYMPIJSKÉHO BĚHU v Hlubokých Mašůvkách a bylo z toho 2. místo v absolutním pořadí mezi ženami🥈💪. Lucka Plašilová si na sobotu vybrala atletický pětiboj až v daleké Plzni. Mezi mladšími žákyněmi skončila na 18. místě ze 44 závodnic a těšit ji mohl zejména výkon v hodu kriketovým míčkem, za který získala bronzovou medaili🥉👌.