TJ Znojmo

oddíl atletiky

MISTROVSTVÍ ČR MUŽŮ A ŽEN DO 22 LET NA DRÁZE ANEB PARÁDNÍ STŘÍBRO DAVIDA BIXE

V Ostravě – Vítkovicích se o víkendu 1. a 2.7. 2023 konalo Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let na dráze. Z původních šesti přihlášených znojemských atletů, byli technickým delegátem vybráni pouze tři sportovci – LUCKA SABÁČKOVÁ, METODĚJ HOLZER a DAVID BIX.

V sobotním programu jsme měli jen jednoho zástupce. DAVID BIX běžel rozběh na 400m a s přehledem si pohlídal postup z 1. místa do nedělního finále (48.46)💪.

V neděli dopoledne se do boje o medaile zapojili věkem ještě dorostenec METODĚJ HOLZER a juniorka LUCKA SABÁČKOVÁ. V soutěži trojskokanů dolétl METODĚJ nejdál ve třetí sérii pokusů a obsadil skvělé 6. místo (14.33)👏. LUCKA běžela závod na 5000m a statečně se držela svých převážně starších soupeřek. Odměnou jí bylo 10. místo a o téměř půl minuty vylepšený osobní rekord (19:07.60)👍🔥. DAVID BIX už dokázal v květnu stlačit svůj čas v běhu na 400m na 47.01🔥 a v letošních statistikách kategorie muži 20 – 22 let mu tímto výkonem patřilo 1. místo. Po odstartování finálového běhu na 400m se brzy dostali do vedení dva největší favorité – Tadeáš Plaček z VSK Univerzity Brno a DAVID BIX. Dlouho běželi střídavě na první nebo druhé příčce průběžného pořadí🫣✊️, ale nakonec silnější finiš rozhodl ve prospěch brněnského závodníka. DAVID skončil na parádním 2. místě (47.25)🥈.