TJ Znojmo

oddíl atletiky

4. kolo II. ligy družstev mužů a žen

Horké počasí doprovázelo poslední kolo soutěže družstev mužů a žen, které se konalo v neděli 20.8.2023 na našem domácím stadionu ve Znojmě. Přesto k nám zavítalo 230 závodníků z 22 oddílů, kteří se utkali v 35 atletických disciplínách. Znojemské ženy se mohly spolehnout na tradiční opory. Jitka Pavlíčková skončila na 2. místě ve vrhu koulí (10.39) 🥈i v hodu diskem (37.49)🥈 a na 3. místě v hodu oštěpem (34.50)🥉. Druhou bodově nejúspěšnější atletkou se stala Lucka Sabáčková, která doběhla 3. v běhu na 800 (2:27.65) 🥉i 1500 m (5:15.15)🥉. Mezi muži bral dvě 1. místa Metoděj Holzer, a to ve skoku dalekém (6.64)🥇 a v trojskoku (14.03)🥇. Z celého startovní pole nejdál vrhnul koulí Milan Haborák (15.27)🥇a k tomu přidal ještě body za 2. místo v hodu diskem (44.33)🥈. Další velký bodový příděl přinesl našemu týmu Michal Šmída v bězích na 800 (2:00.91)🥈 a 1500 m (4:10.37)🥈, kde vždy finišoval na 2. místě. Oba výkony jsou pro Michala novými osobními maximy🔥.

Tito atleti a atletky tvoří jádro našich družstev. Společně přináší našim týmům téměř polovinu všech bodů. Soutěž družstev však není jen o skvělých individuálních výkonech. Ceníme si všech našich závodníků, kteří zde nejsou zmíněni a získali nějaký bod nebo se jen podíleli na skvělé atmosféře v našem týmu 🫶. Díky všem zúčastněným skončili naše ženy na pěkném 6. místě z 10 oddílů a muži na slušném 7. místě z 12 oddílů👏.