TJ Znojmo

oddíl atletiky

Atletická baráž o postup do I. ligy mužů a žen na Moravě a ve Slezsku

V neděli 20. 8. 2023 se ve Znojmě konalo závěrečné, 4. kolo II. ligy mužů a žen. Naše ženy zabojovaly🔥. Po zohlednění výsledků všech 4 kol se dostaly mezi 4 nejlepší oddíly👏. Díky tomu měly právo startovat v baráži o postup do I. ligy mužů a žen na Moravě a ve Slezsku, které bylo uspořádáno o 2 týdny později ve Zlíně.

Tým atletek byl ve Zlíně ochuzen o některé závodnice, ale přesto si ženy vedly výborně👏. Nejvíce bodující atletkou našeho družstva, ale i mezi všemi zúčastněnými sportovci a sportovkyněmi, byla Jitka Pavlíčková💪. Jitka brala 1. místo ve vrhu koulí (10.49)🥇 i v hodu diskem (36.83)🥇. V hodu oštěpem našla pouze dvě přemožitelky a skončila na 3. místě (35.26)🥉. Velmi silnou disciplínou z našeho pohledu byl i závod na 1500m. Lucka Sabáčková finišovala na 4. místě (5:10.54) a Veronika Milecová na 6. místě (5:19.44). Obě atletky byly spolu s Karolínou Obornou a Bárou Budínovou členkami úspěšné štafety na 4 x 400m, která skončila na 7. místě (4:30.34). Další body na konto našeho týmu připsala Tereza Janoušková, která se umístila na 5. místě ve skoku vysokém (1.49). Jeden bod získala za svůj výkon i dvanáctá v hodu diskem Lenka Pavlíčková (23.72). Ženy se umístily na konečném 9. místě z 12. atletický oddílů, do I. ligy nepostoupily, ale už samotná účast v baráži je skvělým výsledkem👍.

Další radost nám udělala o den později v neděli 3. 9. 2023 mladší žákyně Lucka Plašilová, která se zúčastnila atletického pětiboje ve Slavkově u Brna a podařilo se ji nejen vyhrát🥇, ale posunout si i osobní rekord až na hodnotu 2020 bodů🔥. Gratulujeme!