TJ Znojmo

oddíl atletiky

Přátelské utkání Znojmo-Nové Zámky-Tábor žactva

V pátek 13. 10. 2023 se na atletickém stadionu ve Znojmě konalo přátelské utkání týmů žactva Znojma, Tábora a Nových Zámků. Tímto závodem se navázalo na dlouholetou tradici, kdy letošní pořadatelství připadlo našemu oddílu. Domácí atleti se předvedli v plné síle💪. Na prvním místě se jich umístilo hned několik🥇. Z holek byla nejúspěšnější Linda Kubová, která finišovala na 1. místě v běhu na 60m (8.34) a nejdál skočila i v dálce (4.87)👍👍, mezi kluky bral dvě 1. místa Jan Šmerda. Nejdřív vyhrál běh na 60m (7.85) a posléze i na 300m (43.73)👌👌. Další 1. místa nám přinesl běh na 200m překážek. Mezi žáky uspěl Ondřej Martínek (29.20) a mezi žákyněmi Nela Jedličková (33.58)👏. V technických disciplínách jsme měli také zlaté medailisty. Ve výšce zvítězila Natálie Šimrová (1.45), ve vrhu koulí žákyň Lenka Pavlíčková (9.60) a ve stejné disciplíně žáků nejdál vrhnul Antonín Kříž (9.02)💪. Poslední zlatou medaili pro náš tým vybojovaly holky ve štafetě na 4 x 60m ve složení Kubová, Švandová, Jedličková a Straková (33.20)🔥. Dalších jedenáct disciplín skončilo pro naše atlety stříbrnou nebo bronzovou medailí. Tyto medailové žně nemohly dopadnout jinak než absolutní výhrou týmů našich žáků i žákyň🏆.

Obrovský dík patří i dalším zúčastněným znojemským atletům, kteří se sice neumístili na prvních třech místech🥇🥈🥉, ale předvedli krásné výkony a zasloužili se o vynikající atmosféru. Nakonec je nezbytné poděkovat také všem pořadatelům, rozhodčím a zúčastněným atletům z Tábora a Nových Zámků.