TJ Znojmo

oddíl atletiky

Sokolák Plaveč

Více než 50 běžců a běžkyň všech věkových kategorií se sešlo v sobotu 4. 11. 2023 v Plavči, aby se zúčastnili druhého závodu Znojemského běžeckého poháru. Za krásného podzimního počasí🌞 se vydaly na svou trať nejdříve děti🧒👧 a po nich v 10 hodin vyběhli dospělí🧔‍♂️👩‍🦰. Na ženy čekal jeden okruh v délce 3 km a muži absolvovali okruhy dva. Absolutně nejrychlejší ženou a zároveň vítězkou kategorie ŽA (do 34 let) se stala Shannon Sivila (12:17)🏆🥇. Stejný okruh čekal i mládež do 15 let. S tratí si nejlépe poradila Julie Cibere (13:14) a zvítězila🥇👍. Druhá skončila její mladší sestra Isabella (15:09)🥈. Vítězem mužského závodu se stal Lukáš Soural z Brna (21:32) a hned v závěsu za ním proběhl cílem i náš atlet Vojtěch Čabala (21:37), který vyhrál nejmladší kategorii mužů MA (do 39 let)🏆🥇. Jako čtvrtý v celkovém pořadí a zároveň jako druhý v kategorii MA doběhl Josef Hrubý (22:38)🥈. Závody v obci Plaveč byly velmi vydařeným představením znojemských atletů a hned se těšíme na další👏. Třetí závod Znojemského běžeckého poháru se koná již tuto sobotu, a to na atletickém stadionu ve Znojmě. Hlavní tratí pro muže i ženy bude hodinovka‼️, ale je připraveno i několik závodů pro dětské kategorie. Přijďte se zúčastnit aktivně anebo podpořit naše atlety💪.