TJ Znojmo

oddíl atletiky

Halové mistrovství Moravy a Slezska

V pátek a v sobotu 2. – 3. února proběhly v ostravské hale mistrovské závody atletů z celé Moravy a Slezska. Znojemští atleti absolvovali 30 startů a nejvíce se dařilo běžcům. Nejlepšího výsledku dosáhla mezi žákyněmi Julie Cibere, která proběhla cílem závodu na 3000m na 3. místě🥉 (11:40.24) a postarala se o naši jedinou medaili👌. Blízko ke stupním vítězů to měl mezi muži i Michal Šmída, který v taktickém závodě na 1500m skončil 4. (4:08.83) a v běhu na 800m finišoval na 5. místě (2:00.04)👍. Také 5. místo v běhu na 800m v kategorii juniorů obsadil Jack Todd Witt (2:13.13) a ve shodné disciplíně mezi žákyněmi byla 6. Lucka Plašilová (2:28.19)💪. Do desátého místa se ještě dostali 8. Honza Šmída v běhu na 3000m mezi muži (9:52.88) a 9. Lucka Sabáčková ve stejné disciplíně mezi ženami (11:18.38)👏. Za čas pod 1 minutu bral jestě 9. pozici již zmíněný atlet Jack Todd Witt (59.77). Pochvalu zaslouží nejen tito závodníci, ale všichni zúčastnění znojemští atleti, kteří se rvali o co nejlepší výsledek a často byli odměněni osobními rekordy🔥.